Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
696-805-011
technikumodziezowe@gmail.com

Informacje o kursach

Centrum Kształcenia Zawodowego działa na podstawie prawa  oświatowego (Dz.U. z 2018r.). Nadzór nad CKZ sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie. CKZ wpisany jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych powiatu ciechanowskiego. Kształcimy w przemyśle lekkim, branży odzieżowej, w zawodzie (dwie kwalifikacje): technik przemysłu mody, (jedna kwalifikacja) krawiec, czeladnik, mistrz po ukończeniu dwóch kwalifikacji. Po ukończeniu kursu przeprowadzany jest egzamin państwowy przez OKE z Warszawy. Absolwenci otrzymują także "DYPLOM" TECHNIKA PRZEMYSŁU MODY w tutejszej placówce CKZ w Ciechanowie przy ul. Wł. Reymonta 2. Czas trwania nauki zawodu wynosi od 24 miesięcy do 36 miesięcy, dwa weekendy w miesiącu dla osób, które chodzą do szkół średnich, bądź  ją ukończyły. Centrum umożliwia uzyskanie i uzupełnienie  wiedzy teoretyczno-zawodowej, zajęć praktycznych, praktycznej nauki zawodu, praktyk zawodowych.  Adresatami ofert szkoleniowych są w szczególności: osoby z sektora administracji państwowej, handlu, edukacji.                                                     
 Rodzaje kursów:
spotkanie z zawodem - od 5 godzin do 20 godzin,
dla potrzeb własnych - 50 godzin, 
podwyższenie umiejętności zawodowych 80 godzin.
 Egzaminy wewnętrzne.  
Profesjonalna pracownia krawiecka. Klaso-pracownie  Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie ukończenia danego poziomu kursu. 

   W trakcie kursu: 

- rozwiniesz swoją umiejętność szycia na maszynach, projekty szablonów
 -  zapoznasz się ze sposobem modelowania spódnicy, bluzki, sukienki, rękawów, kołnierzykiem, kieszeniami, dopasowaniem do swojej sylwetki.                                                      
Zostaną omówione układy kroju dla różnego rodzaju tkanin.                                     
Nauczysz się profesjonalnie wszywać rękaw, kołnierz, zamek a także dowiesz się w jaki sposób całość wykończyć podszewką. Rozwiązywać będziesz wspólnie z prowadzącym zajęcia problemy, które stwarzały wcześniejsze projekty - służymy fachową poradą.                        
W trakcie kursu: Zapoznasz się z komplementarnym procesem projektowania od inspiracji po uszycie gotowego elementu ubioru, zmierzysz się z prawdziwymi wyzwaniami tego zawodu. Poznasz podstawowe techniki rysunku żurnalowego oraz zasady, które definiują kolekcje. Nauczysz się szukać inspiracji oraz tworzyć projekty zgodnie z aktualnymi tendencjami mody. Po wykonaniu projektu uszyjesz zaprojektowany przez ciebie element ubioru pod okiem doświadczonego projektanta co pozwoli Ci zapoznać się z technikami krawieckimi oraz pracą na manekinie. Spędzisz czas w twórczej i inspirującej atmosferze, wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach. W trakcie kursu: Nauczysz się podstaw szycia oraz sposobów kreatywnego wykorzystania tej umiejętności. Zapoznasz się z wykrajaniem materiału oraz z jego wykończeniem, dowiesz się wszystkich istotnych informacji dotyczących rodzajów materiałów , szwów, dopasowywania podszewki, a także dodatków krawieckich. Poznasz techniki ręcznego szycia oraz wykańczania projektów , używanych w technice Haute Conture. Dowiesz się jakie aktualnie panują trendy oraz tendencje w modzie i szyciu. Nauczysz się wykorzystywać profesjonalnie narzędzia potrzebne podczas procesu tworzenia konkretnej części garderoby.                               
Zagadnienia kursu: Stylizacja i możliwości zawodowe. Pojęcia, które warto znać i rozmieć. Dobór odpowiedniej kolorystyki - analiza kolorystyczna.   Dobór właściwych tkanin. Sylwetka - proporcje oraz podstawowe zasady doboru odpowiedniej garderoby. Komponowanie garderoby na różne okazje. Obecne trendy w modzie. Ćwiczenia w komponowaniu sylwetki.

Bierzemy udział w pokazie ubiorów PTAK WARSAW EXPO